- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Healthcare Drops
Healthcare Drops
Our product range includes a wide range of multi vitamin drop, anti addication drop, herbal giloy drop and tulsi curcumin drops.
Multi Vitamin Drop
Product Price: Rs 65 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Bottle
Product Brochure
Product Details:
| Nutrient Type | Multivitamin Drops |
| Packaging Size | 30 ml |
| Pack Size | 30 ml |
| Age Group | adults |
| Form | Drops |
| Flavour | No Flavour |
| Sugar Content | Sugar Free |
| Dropper Type | Glass Dropper |
| Packaging Type | Bottle |
| Manufacturer | AR HERBAL CARE |
| Prescription Required | Yes |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYES
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Anti Addication Drop
Product Price: Rs 65 / PackGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Pack
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 30 ml |
| Form Of Medicines | drop |
| Packaging Type | Bottle |
| Treatment | For Addiction Control |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Manufactured By | AR HERBAL CARE |
| Shelf life | 24 Months |
| Prescription | Yes |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |
| % herbal | 100% |
| Medical Grade | A grade |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 dayes
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Herbal Giloy Drop
Product Price: Rs 60 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 30ml |
| Form | Liquid |
| Pack Type | Bottle |
| Usage/Application | Immunity Booster |
| Packaging Type | Pet Bottles |
| Herbal Type | giloy |
| Certification | FSSAI Certified |
| Shelf Life | 18 Months |
| Key Ingredients | Giloy |
| Grade | Food Grade |
| Direction Of Use | Twice a Day |
| Brand | AR HERBAL CARE |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYES
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Tulsi Curcumin Drops
Product Price: Rs 65 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Form | Liquid |
| Use | Joint Support |
| Packaging Size | AR HERBAL CARE |
| Pack Size | 30 ml |
| With Piperine | No |
| Shelf Life | 24 Months |
| Grade Standard | Food Grade |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | AR HERBAL CARE |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYES
- Packaging Details: 30ml in bottle
Yes! I am InterestedRequest A Callback