- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Herbal Hair Shampoo
Herbal Hair Shampoo
Leading Manufacturer of herbal shampoo 200ml and apricot shampoo from Jaipur.
Herbal Shampoo 200ml
Product Price: Rs 55 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Bottle
Product Brochure
Product Details:
| Ingredient | apricot |
| Hair Concern | Hairfall |
| Form | Liquid |
| Type | Shampoo |
| Fragrance | Natural |
| Brand | Ar Herbal Care |
| Packaging Type | bottle |
| Hair Type | All Hair Types |
| Pack Size | 200 ml |
| Packaging Size | 100 ml |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Apricot Shampoo
Product Price: Rs 55 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Bottle
Product Details:
| Ingredient | apricot |
| Packaging Size | 200ml |
| Pack Size | 200 ml |
| Hair Concern | Hair Fall |
| Hair Type | Any Hair Type |
| Form | Shampoo Base |
| Type | Shampoo |
| Shampoo Type | Herbal Shampoo |
| Packaging Type | Bottle |
| Ideal For | Unisex |
| Shelf Life | 24 Months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
Additional Information:
- Delivery Time: 7 TO 10 DAYES
Yes! I am InterestedRequest A Callback