- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Organic Drops
Organic Drops
Offering you a complete choice of products which include thymol drop 30ml, tulsi curcumin drops and detox herbal drops.
Thymol Drop 30ml
Product Price: Rs 55 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 30 ml |
| Form | Drops |
| Pack Type | Bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Herbal Type | Single Herb |
| Shelf Life | 24 MONTHS |
| Certification | ISO Certified |
| Manufacturer | AR HERBAL CARE |
| Is It Sugar Free | sugar free |
| Prescription Required | Yes |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 dayes
- Packaging Details: 30ml in bottle
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Tulsi Curcumin Drops
Product Price: Rs 65 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Clinical |
| Grade Standard | Food Grade |
| Packaging Size | 30ml |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 dayes
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Detox Herbal Drops
Product Price: Rs 55 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Bottle
Product Brochure
Product Details:
| Use | Detox |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Pack Size | 30ml |
| Sterility | Sterile |
| Usage/Application | Clinical |
| Type | Herbal |
| Preservative | With Preservative |
| Base | Aqueous Base |
| Packaging Size | 30ml |
| Packaging Type | 30ml |
| Manufactured By | AR HERBAL CARE |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYES
Yes! I am InterestedRequest A Callback