- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Sanjeevani Juice
Sanjeevani Juice
Manufacturer of a wide range of products which include jeevan amrit juice and sanjeevani juice 500ml.
Jeevan Amrit Juice
Product Price: Rs 140 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Bottle
Product Brochure
Product Details:
| Physical Form | Juice |
| Packaging Size | 1 Litre |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Liquid |
| Dosage | 30 ml |
| Product Type | Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
| Purity | 100% |
...
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sanjeevani Juice 500ml
Product Price: Rs 140 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 500 Bottle
Product Details:
| Formulation | mix herbs juice |
| Pack Size | 500 ml |
| Herbal Blend | Multi Herb |
| Key Ingredients | Herbal Mix |
| Usage | Liver Support, Immunity Support, Detox Support |
| Sugar Content | No Added Sugar |
| Diet Preference | No Added Sugar |
| Shelf Life | 18 Months |
| Brand | Ayurvedic Brand |
| Packaging Type | Bottle |
Additional Information:
- Delivery Time: 7 to 10 dayes
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Jeevan Amrit Juice
Product Price: Rs 130 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 500 Bottle
Product Details:
| Physical Form | Juice |
| Brand | AR HERBAL |
| Packaging Size | 500 ml |
| Dosage | 20 ml |
| Product Type | Herbal |
| Purity | 100 % |
| Benefits | Immunity Booster |
| Shelf Life | 18 months |
| Flavour | Herbal |
| Treatment/Application | Immunity |
Additional Information:
- Delivery Time: 7 TO 10 DAYES
Yes! I am InterestedRequest A Callback