- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Sexual Supplements
Sexual Supplements
Penis Oil ( Man Power Oil)
Product Brochure
| Treatment Type | Ayurvedic Oil |
| Pack Size | 30 ml |
| Formulation | Oil |
| Manufacturer | AR HERBAL |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Packaging Size | 30 ml |
| Prescription | Prescription |
| Key Ingredients | Jaiphal, Malkangni, Ashwagandha, Shilajit |
| Shelf life | 18 Months |
| Form | OIL |
| Country of Origin | Made in India |
for penis Growths natural Groth incress stamina and size
Additional Information:
- Delivery Time: 7 DAYS
Manpower Capsule 800mg
Minimum Order Quantity: 200 Bottle
Product Brochure
| Packaging Size | 30 Capsule 800mg |
| Benefit / Primary Use | Timing & Erection, Stamina & Energy, Sexual Power, Sperm Quality, Size Enhancement |
| Form | Capsule |
| Key Ingredients | Ginseng, Gokhru, Kesar, Shatavari, Safed Musli, Kaunch Beej, Shilajit, Ashwagandha |
| Gender | Men |
| Medicine Type | Herbal |
| Composition | Ingredients : Each capsules contains Atmagupta/Kewanch extract,Shudh Shilajit,Musali,Ashwagandha |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf life | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
Ingredients : Each capsules contains Atmagupta/Kewanch extract, Shudh Shilajit, Musali, Ashwagandha extract, Lavanga, Goksura, Varahi and other ayurvedic ingredients.
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 working days
Man Power Capsule
Minimum Order Quantity: 1 Bottle
Product Brochure
| Form | Capsule |
| Benefit / Primary Use | Sexual Power |
| Type Of Supplement | Sexual men health supplement for vigor or vitality |
| Key Ingredients | Ginseng, Ashwagandha, Safed Musli, Kesar, Kaunch Beej, Gokhru, Shatavari, Shilajit |
| Gender | Unisex |
| Ingredients | Ashwagandha, Shilajit, Safed Musli, Jayfal, Tejpata, Long, Kounch Beej, Shatavari, Gokhshura etc. |
| Medicine Type | Herbal |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 60 Veg Capsule |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Direction of use | 2 Capsule Daily |
| Shelf life | 24 months |
| minimum order quantity | 1 Pcs |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 5-7 Working Days
Sexual Ayurvedic Products
Minimum Order Quantity: 100 Bottle
Product Brochure
| Form | Capsule |
| Intended Use | Stamina Support |
| Composition Type | Herbal |
| Packaging type | Bottle |
| Key Ingredient | Safed Musli, Kaunch Beej, Gokshura, Shilajit, Ashwagandha |
| Packaging Size | 30ml |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Shelf life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYES
Power Booster Juice
Minimum Order Quantity: 500 Bottle
Product Brochure
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Sugar (As Sucrose) | no add sugar |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 dayes
Men Sexual Oil
Minimum Order Quantity: 100 Bottle
Product Brochure
| Application Area | Penis |
| Packaging Size | 30 ml |
| Form | Oil |
| Composition Type | Herbal |
| Intended Use | Stamina Support, Penis Enlargement, Massage Oil |
| Base Oil | Herbal Blend |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Packaging Type | Spray |
| Manufacturer | AR HERBAL CARE |
| Shelf life | 24 months |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 dayes
Shilajit Plus Capsule
Minimum Order Quantity: 100 Bottle
| Packaging Size | 60 Capsule/Tablet |
| Type | Shilajit Gold |
| Ingredient Strength | 500 mg |
| Fulvic Acid % | 50% |
| Certification | FSSAI, ISO, GMP |
| Form | Capsule |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYS
- Packaging Details: bottle
Shilajit Capsule And Tablet
Minimum Order Quantity: 100 Bottle
Product Brochure
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 60 Capsule/Tablet |
| Form | Capsule |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYS
Shilajeet Drop 30ml
Minimum Order Quantity: 200 Bottle
Product Brochure
| Type | Pure Shilajit |
| Ingredient Strength | 30ml |
| Fulvic Acid % | 50% |
| Certification | AYUSH Certified, GMP, FSSAI, ISO |
| Form | Raw |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 30ML |
| Shelf life | 24 months |
| Brand | AR HERBAL CARE |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 dayes