- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Panch Tulsi Drops
Panch Tulsi Drops
Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer panch tulsi dorp, tulsi dorp 30ml and herbal tulsi dorp.
Panch Tulsi Dorp
Product Price: Rs 35 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 30 ml |
| Use | Cold & Cough |
| Pack Size | 30 ml |
| Form | Drop |
| Packaging Type | Bottle |
| Tulsi Type | Panch Tulsi Mix |
| Usage Type | Oral |
| Shelf Life | 24 Months |
| Key Ingredient | AR PANCH TULSI |
| Brand | AR HERBAL CARE |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYES
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Tulsi dorp 30ml
Product Price: Rs 35 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 30 ml |
| Use | Immunity Support |
| Pack Size | 30 ml |
| Form | Drop |
| Tulsi Type | Mixed Tulsi |
| Usage Type | Oral |
| Shelf Life | 24 Months |
| Key Ingredients | Ar Panch Tulsi |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | AR HERBAL CARE |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYES
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Herbal tulsi dorp
Product Price: Rs 40 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 30 ml |
| Use | Immunity Support |
| Pack Size | 30 ml |
| Form | Drop |
| Tulsi Type | Panch Tulsi |
| Usage Type | Oral |
| Shelf Life | 24 Months |
| Key Ingredients | ar panch tulsi |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | AR HERBAL CARE |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 to 7 dayes
Yes! I am InterestedRequest A Callback